Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle

Sizlerin naklen maç izleme, canlı maç radyo yayını, internetten canlı maç anlatımı, golleri izleme, maç hangi gün ve saatte, Bu hafta puan tablosu, Süper Lig fikstürü hususunda bilgi arayanlarındüzenlenmiş verilere en kolay yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi için sitemizin standartlarına uygun olarak derlemeler gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle“ sayfasını incelerken bilgi paylaşılan tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize erişebilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

T

Bahsı geçen maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili kurumları tarafından belirlenen 2014 yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden bir tanesinde oynanacaktır. 2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig İle İlgili…

Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-62Türkiye Süper Ligi veya sponsor paktı sebebiyle Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Millî Lig adıyla kurulan, şu an memleketimizin en üst seviyedeki ligi. Bir sezon içerisinde on sekiz takım ile faaliyet gösterilen bu lig, sezon nihayetinde 3 takımın ligden düşüp bir alt ligden gelen 3 takımın yükselişiyle devam eder. Türk Süper Ligi, 18 klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı bir kurumdur. Eylül ve Mayıs ayları da dahil olarak 9 ay süren bir organizasyon olan Süper Lig, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı maçtan oluşmaktadır.
Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle-87Müsabakalar hafta içi ve hafta sonu gerçekleşir. Spor Toto Süper Lig, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağımlıdır. 2005 senesinde Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olmasıyla resmi olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu lig, Turkcell`in isim hakkı sözleşmesinin sona ermesi sebebiyle 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunla beraber UEFA`nın en pahalı organizasyonları diziliminde 6. sırada kendine yer bulmaktadır. UEFA Champions League`ne 1`i qualifikasyon olarak 2, Euro Cup`a 3 klüp yollar. Kupa kazananı olarak ilk 4 sıraya girememiş bir takım da Euro Cup`a katılabilmektedir.
Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle-22Türkiye Spor Toto Süper Lig, 01-02 sezonunda kurulmuştur, ancak Türkiye`de üst düzey futbol 1959 senesinden beri oynanmaya başlanmıştır. Tüm Avrupada en çok izlenen altıncı futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, bununla beraber 397.000.000€`luk toplam değeriyle Tüm Dünyada en çok gelir sağlayan sekizinci lig durumundadır. Şu vakite dek 70 spor klübünün mücadele ettiği Süper Lig`de sadece 5 klüp şampiyon olabilmiştir. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler arasında en fazla şampiyonluk kazanan takım 19 kere ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-68Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1965 yılından bu yana özel ve kamu kuruluşlarına verilmiş yayınlama hakkı yüzünden maç yayınları imtiyazlarını almış olan kuruluşların belirlemiş olduğu ücretli kanallardan izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1966`den 1997 yılına kadar TRT, 1997`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2000 senesinden bu yana ise Lig TV tarafından yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarda söylendiği gibi Federasyon ile sözleşme imzalamış olan Digitürk`e ait Lig Tv adındaki Kanal 77`den naklen verilmektedir. 2008-2009 tarihinden itibaren 4 büyük takımların kendi sahasında oynayacağı karşılaşmalar hi-def çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai maçlarında şampiyonluk ve ligde kalma çabası veren takımların herhangi illegal bir durumla (şike, yasa dışı bahis vb.) adının geçememesi nedeniyle müsabakalar aynı saatte verilebilir. Böyle tip vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelelerini bedelsiz şekilde de takip etme imkanı da mümkündür, ancak söz konusu mücadelelerin yayını lig müsabakalarının daha önceden belirlenmiş tamamlanma saatinden 60 dakika sonrasında Lig TV ile sözleşmesi olan diğer televizyon kanallarınca yapılabilir.
Canlı Maç Dinle: Tek senede oynanacak her özel ve resmi futbol karşılaşmalarınndan; Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları sadece Federasyon ile sözleşme imzalayan yayıncı kuruluşlar aracılığıyla UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu Canlı Yayın Kuralları kaidelerine uygun durumda radyodan naklen yayınlanabilir. Sahasında oynayan kulüpler canlı radyo yayını yapan kuruluşun en uygun halde maç yayını yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2010 tarihine kadar TRT Radyo`nun sorumluluğundadır.

Günün (2 05 2014) 2013-2014 Senesi Süper Lig Takımları

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Günün (2 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Trabzon (TS) Sivas Maçı Naklen Digiturk İzle konumuzu ziyaret eden Siz Futbol Aşıklarının 2 05 2014, 3 05 2014, 4 05 2014, 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014, 8 05 2014 tarihlerinde takip ettiği öteki maç yayınlarımız alt taraftadır: