Trabzon Nöroloji Doktoru Muayene Ücreti

Sitemizi takip edenlerin düzenli bilgilere pratik yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle çalışmalar hayata geçirdik. Trabzon Nöroloji Doktoru Muayene Ücreti bilgilerini okurken vurgulanan uyarıları gözden geçirmeyi atlamayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazılarımıza girebilmek için sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktor Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Trabzon Nöroloji  Doktoru Muayene Ücreti-86

Doktora güvenle yaklaşmak: Hekime itimat etmek, kendisinin yanında kendinizi güvenli hissetmeniz , hekime içten güven duymanız oldukça önemlidir. Kendisinin sağlık probleminizle ilgili olarak belirleyeceği hükümler yaşam kalitenize doğrudan etki edecektir. Eğer doktora güvenmezseniz, doktorun size uyarılarına uymakta zorluk çekersiniz. Düzgün sağlık yardımı görebilmek için en önde gelen koşul doktorunuza itimat duymanızdır.

Doktorunuzun alanındaki deneyimi: Hekiminizin uzmanlık tecrübesini sorgularken bir takım konulara önem vermek gerekir. Tıpta son derece kısa sürede ilerlemeler meydana gelir. Bununla birlikte farklı dallar kendi içinde alt branşlara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü doktorunuzun siziherhangi bir sebeple başka bir hekime yönlendirmesi, hekimin acemi olduğu anlamına gelmez. Belirtilen olay ekip çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde sıklıkla yaşanmakta olup hekiminizin bilgisizliği olmamakla birlikte sizin sağlığınıza gösterdiği önemi vurgular.

Hekimin tutumu: doktorunuz soru sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle dinliyor? Muayene sırasında ne kadar ilgili? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Hastalığınız ile ilgili size detaylı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Sayılanlar son derece mühimdir. Sağlığınız ile ilgili bilgi edinmek, nedenini bilmek, tedavi yollarını bilmek en tabi hakkınızdır. Eğer hekiminizle böyle bir iletişimi kurabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz demektir.

Hekiminize Ulaşabilmek: Günümüzde telekomünikasyon oldukça vazgeçilmez. Özellikle hamile kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda hekiminize telefon gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. kimi tıbbi müdahale gerektirmeyen şikayetler uzaktan çözüme kavuşturulabilir.

Karşılıklı Diyalog: Doktorun kolay anlaşılır dilden anlatması çok önemlidir. açıklama yaparken baştan sona anlamayacağınız lügat kullanması kafanızı karıştıracaktır. O nedenle hekimle diyalog kurarken, söylediklerin anlamanız son derece önemlidir.

Hekimlerin hizmet kapsamları

Trabzon Nöroloji  Doktoru Muayene Ücreti-23

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle infertilite takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser ile ilgili bilgi veren kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

Trabzon Nöroloji  Doktoru Muayene Ücreti-12

Doktor güvenilir olmalıdır: Doktor hastasına karşı her konuda dürüst olmalı, hastalarından gerçekleri katiyen gizlememelidir. Ameliyatsız metotlarla düzelme imkanı bulunan kişi ameliyata alınmamalı, operasyon mutlak son çareyse tercih edilmelidir. Doktor tedavideki her adımı kazanç beklentisi olmadan gerçekleştirmelidir. Uygulanacak incelemeler ve ameliyat yapılırken ihtiyaç duyulacak materyallerden maddi fayda beklememelidir.