Rize Antalya Canlı Maç Dinle

Sitemizi ziyaret edenlerin naklen maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, naklen maç anlatımı, golleri izleme, maç hangi gün ve saatte, Bu hafta puan tablosu, fikstürü vb. konularda bilgi arayanlarındüzenli bilgilere kolayca erişebilmesi ve inceleyebilmesi için portalımızın kalitesiyle olarak kapsamlı araştırmalar hayata geçirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Rize Antalya Canlı Maç Dinle“ yazısını gözden geçirirken vurgulanan uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda pratik olarak web sitemize girebilmek için www.haber911.com’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

R

İlgili maç yayını TFF tarafından ortaya konmuş 2013-2014 senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden birinde oynanacaktır. 2014 sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

Rize Antalya Canlı Maç Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-14Süper Lig veya isim hakkı kontratı sebebiyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 senesinde Mali Lig ismi ile kurulan, şu an ülkemizin en ileri düzeydeki futbol ligi. Bir tek sezon içerisinde 18 futbol takımıyla oynanan bu lig, sezon nihayetinde 3 klübün ligden düşerek Bank Asya 1. Ligden ligden gelen 3 takımın promote etmesi ile süreklilik arz eder. Süper Lig, 18 klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı kurumdur. Ağustos ve Mayıs tarihleri de dahil olarak 9 ay devam eden bir organizasyon olan Süper Lig, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı karşılaşmadan oluşmaktadır.
Rize Antalya Canlı Maç Dinle-87Karşılaşmalar hafta arası ve hafta sonları gerçekleşmektedir. Türk Süper Ligi, Futbol Federasyonuna bağlıdır. 2005 sezonunda Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olması ile offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan bu organizasyon, Turkcell`in ticari sponsorluk antlaşmasının sonuca ulaşmasıyla 10-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Ek olarak UEFA`nın en pahalı futbol ligleri sıralamasında 6. sırada bulunur. Champions League`ne 1`i qualifikasyon olarak iki, Euro Cup`a üç futbol klübü yollar. Türkiye Kupası galibi olarak ilk 4 sıraya girememiş bir takım da Avrupa Ligi`ne iştirak edebilmektedir.
Rize Antalya Canlı Maç Dinle-86Spor Toto Süper Lig, 2002 senesinde kuruldu, lakin Türkiye`de ileri seviye futbol 1960 yılından bu yana oynanmaya başlanmıştır. Avrupa`da en çok izlenen 6. lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 399 milyon € hasılatı ile Tüm Avrupada en fazla getiri sağlayan 8. sıradaki ligtir. Şu ana kadar 68 klübün mücadele ettiği Süper Lig`de yalnızca 5 ayrı takım şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içinde en çok şampiyonluk kazanan takım on dokuz defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

Rize Antalya Canlı Maç Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-44Naklen Maç Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1968 yılından bu zamana kadar özel ve devlet kurumlara verilmiş yayın hakları nedeni ile maç yayınları hakkını almış olan kuruluşların belirlemiş olduğu ücretli TV kurumlarından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1970`den 1997 yılına kadar TRT, 1997`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2003 tarihinden itibaren ise Lig TV tarafından yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarda anlatıldığı şekilde TFF ile anlaşma izmalayan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki 77. kanaldan naklen yayınlanmaktadır. 2008 senesinden bu yana 4 büyüğün kendi evlerinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük canlı yayın teknoloji ile birlikte yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle son haftalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren klüplerin bazı yasa dışı bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle karşılaşmalar aynı zamanda verilebilir. Bu tip vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da öteki bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig mücadelelerini bedava şekilde de takip etme olanağı da vardır, ama sözkonusu mücadelelerin yayını lig karşılaşmalarının daha önceden karar verilmiş bitiş zamanından 55 dakika sonra Digiturk ile anlaşması olan başka TV kuruluşlarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayın Hakları: Bir sezonda oynanan bütün resmi ve özel futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları yalnız Federasyon ile anlaşma imzalayan yayıncı kurumlar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Hükümleri şartlarına uygun şekilde radyodan canlı yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kanalın en uygun durumda maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 senesine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun elindedir.

Günün (1 05 2014) 2013 Sezonu Süper Lig Klüpleri

Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük`ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii`nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.

Günün (1 05 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Rize Antalya Canlı Maç Dinle sayfamızı gezen Sizlerin 1 05 2014, 2 05 2014, 3 05 2014, 4 05 2014, 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği diğer yazılarımız aşağıdadır: