Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle

Futbol Fanatiklerinin canlı maç izleme, naklen maç radyo yayını, internetten maç yayını, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, 5.hafta puan tablosu, Süper Lig fikstürü gibi konularda arama yapanlarınderli toplu verilere en kısa yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla sitemizin kalitesiyle olarak özenli araştırmalar gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait 5. hafta “Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle“ makalesini gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Bir daha aradığınızda pratik olarak web sitemize ulaşabilmek için bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.

K

Bahsı geçen maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenmiş 2014 Futbol sezonuna ait 5. hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak belirlenmiş : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi tarihinden bir tanesinde oynanacaktır. 2013-2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig Tarihçesi

Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle-hangi-günde-saatte-kanalda-51 Türkiye 1. Süper Lig veya isim hakkı anlaşması nedeni ile Spor Toto Süper Lig, 1959 tarihinde Mali Lig adı ile başlatılan, şu an Türkiye’nin en üst düzeydeki ligi. Yalnız tek sezon içerisinde on sekiz futbol takımı ile oynanan Spor Toto Süper Lig, sezon bitiminde 3 takımın ligden düşerek Yükselme Grubu ligden gelen üç takımın yükselmesi ile süreklilik arz eder. Türk Süper Ligi, on sekiz takım ile pay ortakarının ortaya çıkardığı kurumdur. Ağustos ve Haziran tarihleri de dahil olmak üzere on ay süren bir faaliyet olan Türk Süper Ligi, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı müsabakadan oluşmaktadır.

Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle-43Maçlar hafta içi ve hafta sonu gerçekleşir. Türk Süper Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu’na bağımlıdır. 2005 sezonunda Spor Toto Süper Lig’e Turkcell’in isim hakkı sahibi olması ile offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan lig, Turkcell’in ticari sponsorluk paktının bitmesi ile 10-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Buna ilaveten UEFA’nın en değerli futbol ligleri diziliminde altıncı sırada bulunur. UEFA Şampiyonlar Ligi’ne bir tanesi qualifikasyon olmak üzere 2, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne üç farklı spor klübü gönderir. Türkiye Kupası 1.si olarak ilk dört sıraya girememiş bir takım da Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne iştirak edebilir.

Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle-26Spor Toto Süper Lig, 2001 tarihinde faaliyete geçmiştir, lakin Türkiye’de ileri seviye futbol 1958 sezonundan beri oynanır. Avrupa’da en çok izlenen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 397.000.000€’luk hasılatı ile Dünyada en fazla getiri getiren sekizinci ligtir. Şu vakite kadar 67 klübün katıldığı Süper Lig’de yalnızca 5 farklı klüp şampiyon olabilmiştir. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içerisinde en fazla şampiyonluk kazanan klüp on dokuz defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Radyo ve Televiyon Hakları

Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle-hangi-günde-saatte-kanalda-95Naklen Televizyon Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1966 senesinden itibaren özel ve devlet firmalara verilen yayın imtiyazları nedeniyle futbol yayın haklarını alan kurumların belirlediği ücretli televizyon kanallarından takip edilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig’i, 1966′den 1995 senesine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1996′ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı izlenmiştir. 2003 senesinden itibaren ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları yukarda anlatıldığı gibi Federasyon ile pakt izmalayan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı verilmektedir. 2008 tarihinden bu yana 4 büyük takımın sahasında oynadığı maçlar üst kalite çözünürlük canlı yayın teknoloji ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde tutunma çabası veren klüplerin herhangi yasa dışı bir vaka ile (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle maçlar aynı zamanda verilebilir. Bu şekil vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya farklı bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçlarını para vermeden olarak izleyebilme olanağı da vardır, ama sözkonusu mücadelelerin yayını lig mücadelelerinin önceden tanımlanmış bitiş anından 50 dk. sonra yayıncı kuruluş ile anlaşması olan diğer TV kuruluşlarınca yapılabilir.

Canlı Radyoda Maç Dinleme: Tek senede oynanacak bütün resmi ve özel futbol mücadelelerinden; Spor Toto Süper Lig müsabakaları yalnız Federasyon ile protokol imzalamış olan yayıncı radyolar tarafından UEFA ve TFF Canlı Yayın Kuralları kaidelerine uygun şekilde radyodan canlı yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kurumun en uygun durumda görev yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakkı 2012 yılına kadar TRT’nin yükümlüğü altındadır.

Günün (1 05 2014) 2013-2014 Sezonu Futbol Klüpleri

Medical Park Antalyaspor: Antalyaspor’un profesyonel futbol takımıdır. Lakapları Akrep olan takımın renkleri, kırmızı ve beyazdır. 20 Temmuz 2010 tarihinde Antalya’nın The Marmara Hotels adlı otelinde yapılan anlaşmaya göre Antalyaspor A.Ş.’nin yeni ismi 2+2 yıllığına Medical Park Antalyaspor olmuştur.

Eskişehirspor : 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir’de kurulan ve Süper Lig’de mücadele eden ve futbol şubesi ile tanınmış Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep’de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig’de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa’ya gitmeye hak kazanmıştır.

Trabzonspor: Futbol Takımı 2 Ağustos 1967′de kurulan Trabzonspor Kulübü’nün profesyonel futbol takımı. Renkleri kulübün tüm branşlarda ortak olarak kullandığı: Koyu bordo ve açık mavidir. Trabzonspor Futbol Takımı, Spor Toto Süper Lig’te şampiyon olmuş, ilk Anadolu takımıdır ve şampiyon olmayı başarmış beş takımdan biridir.

Günün (1 05 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DEFANS: Karşı takımın gol atmasını engellemek amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.

Karabükspor Kayseri Erciyes maçı özeti izle makalemizi inceleyen Sizlerin 1 05 2014, 2 05 2014, 3 05 2014, 4 05 2014, 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014 tarihlerinde gezdiği diğer maçlarımız aşağıdadır: