İstanbul Beşiktaş Dişçi Listesi

Değerli ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı verilere kolayca göz atabilmesi ve okuyabilmesi için detaylı çalışmalar oluşturduk. İstanbul Beşiktaş Dişçi Listesi sayfamızı gözden geçirirken paylaşılan uyarıları okumayı ihmal etmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda pratik olarak yazılarımıza girebilmek isterseniz sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekim Seçerken Özen Gösterilecek Hususlar

İstanbul Beşiktaş  Dişçi Listesi-94

Hekiminize güven duymak: Hekiminize güvenle bakmak, onun karşısında rahat hissetmeniz , hekime samimi olarak güvenmeniz gerçekten mühimdir. Doktorunuzun hastalığınızla alakalı olarak belirleyeceği hükümler sağlığınıza doğrudan tesir gösterecektir. Şayet ona güven duymazsanız, kendisinin belirttiği önerilerine uymakta zorlanırsınız. Kaliteli bir sağlık yardımı almak konusunda birinci şart ona güven duymanızdır.

Hekiminizin alanındaki yeterliliği: Doktorunuzun mesleki birikimini gözlemlerken bazı noktalara özen göstermek gerekir. Sağlık alanında oldukça hızlı ilerlemeler meydana gelir. Buna paralel olarak çeşitli uzmanlık alanları kendi içinde alt kollara bölünürler. Bu yüzden doktorunuzun sizi muayene edip diğer bir uzmana yönlendirmesi, hekimin deneyimsiz olduğunu göstermez. Bu olay takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında fazlaca yaşanmakta olup hekiminizin tecrübesizliği olmamakla birlikte sizin sağlığınıza gösterdiği özeni belirtir.

Kendisinin tutumu: doktorunuz sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı özenle dinliyor? İnceleme sırasında yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza teşvik ediyor mu? Sorununuz ile ilgili size kapsamlı bilgi veriyor mu? Alternatifleri açıklıyor mu? Sayılanlar son derece önemlidir. Rahatsızlığınız ile alakalı bilgi edinmek, nedenini öğrenmek, riskleri öğrenmek en doğal hakkınızdır. Şayet hekiminizle böyle bir diyaloğu oluşturabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz anlamına gelir.

Hekime Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon çok önemli. Özellikle bebek bekleyen bayanlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla görüşmek zorunda kalacaktır. Bu gibi durumlarda doktorunuza telefon vb. iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. Bir takım tıbbi müdahale gerektirmeyen problemler doktora gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

İletişim: Hekiminizin anlayacağınız bir şekilde konuşması son derece önemlidir. açıklama yaparken tamamen tıbbi terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekimle diyalog kurarken, ne anlattığını kavrayabilmeniz oldukça önemlidir.

Doktorların ilgi alanları

İstanbul Beşiktaş  Dişçi Listesi-73

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Diyabete bağlı ileri görme kaybında pars plana Vitrektomi ile İnternal Limitan Membran soyulması, ileri yaşa bağlı Makula dejeneresansında fotodinamik tedavi ve foveal translokasyon ameliyatları da dahil olmak üzere her türlü komplike vitreoretinal cerrahi, başarıyla gerçekleştirilmektedir..

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

İstanbul Beşiktaş  Dişçi Listesi-84

Hekim pozitif olmalıdır: Hastalıklar insanları rahatsız eden durumlardır. Moral hastalıkların iyileşmesinde çok mühim bir etkendir. Hastalık yüzünden huzursuz bulunan kişiye doktoru güler yüzüyle güven vermeli, hastalığı kısa sürede iyileştireceğine dair moral vermelidir. İçten yaklaşmalı, kişinin içinde bulunduğu ruh halini hissederek anlayışlı olmalıdır.

Doktor izah edici olmalıdır: Doktor hastalığın ne olduğunu, nasıl tedavi edileceğini, olursa ameliyat sırasında neler yaşanabileceğini, iyileşmesi için günlük yaşamda nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir dille anlatmalıdır. Her soruyu takip edip ayrıntılı biçimde yanıtlamalıdır. Kendisini hastanın yerine koymalı ve kaygılarına hak vermelidir. Tedavi sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar ile ilgili bilgi vermelidir.

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Hekim hastasına saygı duymalı ve bu yüzden her zaman iyi giyimli görünmelidir. Üstüne başına gösterdiği önem onun karşısındakinin iyileşmesinde de göstereceği özenin kanıtıdır.

Hekim referans gösterebilmelidir: Kişi, ameliyat olacağı doktorunun daha önce bu operasyonu yaptığı hastalarla görüşebilme imkanına sahip olmalıdır. Referans talebinde bulunan hastalarına, önceden tedavi ettiği kişileri ameliyat olacak hastalarıyla görüştürmelidir. Hekim önceden gerçekleştirdiği operasyonlarla alakalı hastasına istatistikler vermeli, komplikasyon oranlarıyla ilgili açıkça açıklama yapmalıdır.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Gelişmeler takip etmek yalnızca ilerlemiş milletlerdeki kongrelere gitmek yoluyla olur. Bilimin getirdiklerinden faydalanmayan doktorlar hastalarına en modern tedavi metotlarını sunamaz.