GS RM maçı ücretsiz izle

Şampiyonlar Ligi heyecanı ile birlikteyiz. Siz Futbol Aşıklarının canlı maç izleme, canlı maç radyo yayını, internetten maç yayını, maç özeti izleme, maç hangi gün ve saatte, 5.hafta lig sıralaması, Süper Lig fikstürü ile ilgili bilgi arayanlarındetaylı sayfalara pratik bir şekilde erişebilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzman.org kalitesiyle olarak uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. 2013-2014 sezonuna ait 5. hafta “GS RM maçı ücretsiz izle“ sayfamızı incelerken vurgulanan bilgileri okumayı ihmal etmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek için www.haber911.com’u favorilerinize ekleyebilirsiniz.

G

Üstte belirttiğimiz maç yayını TFF tarafından ortaya konmuş 2014 yılına ait 5. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak daha önceden belirlenen : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig İle İlgili…

GS RM maçı ücretsiz izle-hangi-günde-saatte-kanalda-67Süper Lig veya isim hakkı anlaşması nedeniyle Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Millî Lig adı ile start verilen, bu vakit ülkemizin en yüksek aşamadaki ligi. Bir dönem içerisinde on sekiz futbol takımı ile gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon bitiminde 3 futbol takımının ligden düşüp Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç takımın yükselişiyle devam eder. Süper Lig, on sekiz klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı kuruluştur. Eylül ve Haziran tarihleri de dahil olarak 9 ay süren bir organizasyon olan Türk Süper Ligi, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı farklı maçtan oluşmaktadır.

GS RM maçı ücretsiz izle-52Karşılaşmalar hafta arası ve hafta sonları gerçekleşir. Türk Süper Ligi, Futbol Federasyonuna bağlıdır. 2005 sezonunda Spor Toto Süper Lig’e Turkcell’in sponsor oluşuyla hukuki olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan lig, Turkcell’in hukuki sözleşmesinin bitim nedeniyle 2010-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunun yanında UEFA’nın en değerli ligler derecelemesinde 6. pozisyonda yer almaktadır. Champions League’ne biri ön eleme olmak üzere iki farklı, Uefa Euro Cup’a üç futbol klübü gönderir. Türkiye Kupası galibi olarak ilk 4′e girmeyen bir klüp te UEFA Avrupa Ligi’ne iştirak edebilmektedir.

GS RM maçı ücretsiz izle-17Spor Toto Süper Lig, 2001-02 senesinde faaliyete geçmiştir, ama Türkiye’de ileri düzey futbol 1959 tarihinden bu yana oynanmaktadır. Tüm Avrupada en çok takip edilen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 397.000.000€’luk hasılatı ile Tüm Dünyada en çok getiri sağlayan sekizinci ligtir. Şimdiye kadar 65 futbol takımının yer aldığı Süper Lig’de sadece beş farklı klüp şampiyon olmuştur. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler arasında en çok bu ünvanı elde eden takım on dokuz kere ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Radyo ve Televiyon Hakları

GS RM maçı ücretsiz izle-hangi-günde-saatte-kanalda-22Naklen Maç Yayını: Spor Toto Süper Lig 1968 tarihinden bu yana özel ve kamu kurumlara verilmiş naklen yayınlama hakları yüzünden naklen yayın imtiyazlarını alan kurumların ortaya koyduğu ücretli kanallardan seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig’i, 1965′den 1995 sezonuna kadar Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1998′ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı yayınlanmıştır. 2000 sezonundan itibaren ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarıda anlatıldığı halde Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma izmalayan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv adındaki Kanal 77′den naklen yayınlanmaktadır. 2009 senesinden itibaren IV büyüklerin kendi evlerinde oynayacağı maçlar hi-def çözünürlük naklen yayın sistemi ile yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle son karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren klüplerin herhangi yasa dışı bir olay ile (şike, yasa dışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle karşılaşmalar aynı zamanda oynatılabilir. Bu tarz vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig mücadelesini yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını ücretsiz olarak seyredebilme olanağı da mevcuttu, fakat söz konusu müsabakaların yayını lig mücadelelerinin daha önceden tanımlanmış bitim anından 55 dk. sonra yayıncı kuruluş ile anlaşması olan başka televizyon kurumlarınca yapılabilir.

Radyo Yayını: Tek bir sezonda oynanmış bütün özel ve resmi futbol müsabakalarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yalnız Federasyon ile anlaşma yapan yayıncı radyolar tarafından UEFA ve Futbol Federasyonu Naklen Yayın Hukuğu şartlarına uygun şekilde radyodan naklen yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler canlı radyo yayını yapan firmanın en uygun durumda görev yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakları 2010 yılına kadar TRT Radyo’nun elindedir.

Günün (1 05 2014) 2013 Senesi Futbol Takımları

Günün (1 05 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

GS RM maçı ücretsiz izle sayfamızı ziyaret eden Değerli ziyaretçilerimizin 1 05 2014, 2 05 2014, 3 05 2014, 4 05 2014, 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014 tarihlerinde baktığı öbür karşılaşmalar aşağıdadır:

Real Madrid’in kökeni Institución Libre de Enseñanza akademisyenleri, öğrencileri ve Oxbridge mezunlarının 1897′de kurduğu Sky Futbol Kulübü’ne dek gitmektedir.[7] 1900 yılında bu kulüp Foot-Ball de Madrid ve Club Español de Madrid olmak üzere iki kulübe ayrılmıştır.[8] Club Español de Madrid’de 1902 yılında ikiye bölünmüş ve 6 Mart 1902 tarihinde Madrid Futbol Kulübü kurulmuştur.[2] Kuruluşundan üç yıl sonra ise İspanya Kupası finalinde Athletic Bilbao’yu devirerek ilk şampiyonluğunu kazanmıştır. Kulübün o dönem ki başkanı Adolfo Meléndez İspanya Futbol Federasyonu’nun kurulmasını karara bağlayan anlaşmanın imzacılarından birisi olmuş, böylece 4 Ocak 1909 tarihinde kurulan İspanya Krallığı Futbol Federasyonu’nun kurucu taraflarından birisi de Madrid Futbol Kulübü olmuştur. 1912 yılında ise takım Campo de O’Donnell’a taşınmıştır.[9] 1920 yılındaysa XIII. Alfonso tarafından kulübe “Real” unvanı ve armasında kraliyet tacını taşıma izni verilmiş, böylece Madrid Futbol Kulübü’nün adı Real Madrid CF olarak değişmiştir