BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle

Değerli okuyucularımızın canlı maç yayını, naklen radyodan maç anlatımı, naklen maç anlatımı, atılan goller, maç hangi kanalda ve saatte, Bu hafta puan durumu, lig fikstürü ile ilgili bilgi arayanlarıngüncel verilere en kolay yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi için sitemizin vizyonuyla olarak özenli çalışmalar oluşturduk. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle“ makalesini gözden geçirirken bilgi verilen bilgileri incelemeyi pas geçmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla yazılarımıza ulaşabilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

B

Yukarıda Belirtilen maç yayını TFF ilgili birimleri tarafından ortaya konmuş 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden birinde oynanacaktır. 2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig Tarihçesi

BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-42Türkiye Süper Ligi veya sponsor paktı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 tarihinde Mali Lig adıyla start verilen, şimdi ülkemizin en yüksek seviyedeki futbol ligi. Tek dönem içinde 18 futbol takımıyla gerçekleştiren bu lig, sezon bitiminde üç takımın ligden düşüp Bank Asya 1. Ligden ligden gelen 3 takımın yükselişiyle sürer. Spor Toto Süper Lig, 18 klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı bir kuruluştur. Eylül ve Mayıs seonları da dahil olmak üzere dokuz ay devam eden bir etkinlik olan Spor Toto Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 farklı maçtan ortaya çıkar.
BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle-88Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları gerçekleşir. Süper Lig, Federasyona bağlıdır. 2005 sezonunda Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olması ile offical olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu lig, Turkcell`in hukuki sözleşmesinin sonuca ulaşmasıyla 10-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en üst seviye ligler derecelemesinde 6. pozisyonda yer alır. Champions League`ne bir tanesi ön tur olarak iki farklı, UEFA Avrupa Ligi`ne üç farklı klüp gönderir. Kupa şampiyonu olup ilk 4`e giremeyen bir takım da Avrupa Ligi`ne iştirak edebilir.
BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle-52Türkiye Spor Toto Süper Lig, 01-02 tarihinde faaliyete geçmiştir, ama ülkemizde ileri düzey futbol 1961 yılından bu yana oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok izlenen altıncı lig olan Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 395 milyon € hasılatı ile Tüm Dünyada en çok gelir getiren sekizinci lig durumundadır. Şu ana dek 70 futbol takımının mücadele verdiği Süper Lig`de sadece beş farklı takım şampiyon olmuştur. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar arasında en çok bu ünvanı elde eden takım 19 defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-89Canlı Maç İzleme: Spor Toto Süper Lig 1970 yılından itibaren özel ve devlet kurumlara verilen naklen yayınlama hakları sayesinde futbol yayın imtiyazlarını almış olan kurumların belirlediği ücretli Tv kuruluşlarından seyredilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1966`den 1992 senesine kadar TRT 1, 1998`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı yayınlanmıştır. 2002 senesinden bu yana ise Lig TV kanalından yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarda betimlendiği şekilde Federasyon ile pakt imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv ismindeki Kanal 77`den naklen yayınlanmaktadır. 2009 yılından bu yana IV büyük takımların kendi evlerinde oynadığı müsabakalar hi-def çözünürlük naklen yayın teknolojisi ile verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde kalma çabası veren takımların bazı illegal bir durumla (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle karşılaşmalar aynı saatte oynatılabilir. Böyle tarz vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya öteki bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelesini yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını para vermeden olarak izleme imkanı da mümkündür, lakin sözkonusu müsabakaların yayını lig müsabakalarının daha önceden karar verilmiş tamamlanma süresinden 60 dakika sonra yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan diğer televizyon kuruluşlarınca yapılabilir.
Radyo Yayın Hakları: Bir senede oynanacak her resmi ve özel futbol maçlarından; Spor Toto Süper Lig müsabakaları sadece TFF ile protokol imzalayan yayıncı kuruluşlar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Hukuğu kaidelerine uygun şekilde radyodan naklen yayınlanabilir. Sahasında oynayan takımlar naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun şekilde maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2012 yılına kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun elindedir.

Günün (1 05 2014) 2013-2014 Sezonu Süper Lig Klüpleri

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (1 05 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
BJK Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Maraton Yorumları İzle makalemizi inceleyen Futbol Fanatiklerinin 1 05 2014, 2 05 2014, 3 05 2014, 4 05 2014, 5 05 2014, 6 05 2014, 7 05 2014 tarihlerinde okuduğu öteki maç yayınlarımız aşağıdadır: